Můj příběh a filosofie

Jsem Martin Šimůnek, mám mnohaleté zkušenosti s prací v korporátním prostředí v oboru IT.

Díky neznalosti sama sebe mi trvalo řadu let, než jsem zjistil, že jsem někde, kde být nechci a můj současný život potřebuje revizi.  

Pochopil jsem, že mě naplňuje pomáhat druhým a posouvat jejich hranice. Protože věřím, že každý člověk má možnost být šťastný, plnit si sny a vést takový život, jaký právě chce. Protože nemám rád, když někdo trpí, dělám vše, co je v mých silách, abych problémy okolo mě řešil, ať už přímou pomocí nebo jen oporou při jejich zvládání. Domnívám se, že je to jeden z mnoha smyslů mého života. A proto jsem také absolvoval půlroční koučovací výcvik, který je v souladu s kompetencemi International Coach Federation a v rámci ICF Portfolio Application. V současnosti se věnuji intenzivně koučinku a pracuji na získání certifikátu ICF.

Jaký jsem

Nerad se vzdávám a rád na sobě pracuji, baví mě cestovat po světě a snažím se bojovat se svými strachy. Rád vychutnávám život všemi smysly. Miluji asijské jídlo, kulturu a moře obecně. Baví mě sebeobrana a psychologie s ní spojená. Rád si zalezu na umělé stěně nebo se potopím a pozoruji svět pod hladinou. Obdivuji barvy a rozmanitost přírody a baví mě objevovat nové. Také rád předávám znalosti druhým.


Rozvíjení se směrem, kterým chci a hledání vlastní cesty se zabývám intenzivně až poslední roky. Vím jak těžké je přijít si na to, co vlastně chceme a proč, pokud jsme se takovým tématem dosud nezabývali a nebyli k tomu vedeni. Jsem si dobře vědom, jak obtížné některé životní kroky mohou být, nebo byť jen uvědomění si samotného problému. Domnívám se, že právě koučink může v mnoha ohledech člověku pomoci najít ztracenou sílu a důvěru v sama sebe, tak nezbytnou pro dosáhnutí čehokoliv dalšího. Nástroj, který může výborně posloužit jako katalyzátor k uskutečnění zásadních kroků, které mohou vést k lepšímu, šťastnějšímu a spokojenějšímu životu. Rád budu těmi brýlemi, které vám zajistí zaměření koncentrace a zacílení pozornosti na to podstatné právě pro vás.

Krásná analogie je příklad s naučením rybařit. Nechci Vás naučit jen rybařit, abyste byli schopni se dostat k rybě a najíst se. Ani vám neřeknu, jaký prut a návnadu máte použít a kam si jít sednout k vodě abyste byli úspěšní. To vše si budete muset zjistit a rozhodnout vy sami. Každý to máme jinak. Důležité je si uvědomit, proč vlastně chytáte a chcete chytat a co vám to přinese. Protože to je to nejcennější – vědomí smyslu a hodnoty věcí. „

Základním kamenem životní změny je hluboká vnitřní motivace a chuť se změnit a pracovat na sobě. Pokud jí máte, neváhejte se na mě obrátit, rád Vás poznám a podpořím.

MartinNENÍ ČAS ZTRÁCET ČAS!